Lehet rajta szomorkodni, sírni, hisztizni, anyázni, örülni, röhögni, ünnepelni, de ez mit sem változtat azon a tényen, hogy a Google mobilos operációs rendszere, az Android lassan TÉNYLEG minden mást kiszorít a piacról. Ezzel gondolom senkinek nem mondtam túl nagy újdonságot, a Gartner frissen kiadott statisztikái alapján az Origo által készített szemléltető ábra azonban hihetetlenül jól illusztrálja a folyamatot.


Create pie charts

Az ábrában az a jó, hogy kitűnően összehasonlítható az egy évvel korábbi helyzettel a mostani, és jól látszik az "alternatív platformok", köztük a BlackBerry (10) és a Windows Phone drámai visszaszorulása. Amiért ugye megint csak kár, de hát így működik a piac, ami platform felosztást tekintve kísértetiesen kezd hasonlítani a PC-k piacára, ahol a Windows van hasonló helyzetben, mint a mobiloknál az Android.

dtek_dtek50.jpg

Nem különösebben meglepő ennek fényében az sem, hogy a BlackBerry tavaly úgy döntött, hogy a BlackBerry 10-es készülékvonal megtartása mellett előrukkol androidos készülékekkel is, melyekből most kezdték szállítani a második variánst, a PRIV-nél lényegesen olcsóbb DTEK50-et. A telefon a PRIV-hez hasonlóan az Android egy a BlackBerry által több ezer ponton módosított, extra alkalmazásokkal ellátott verzióját futtatja, mellyel ez a két készülék jelenleg olyan mobilbiztonságot kínál a dobozból kivéve azonnal, melyet más gyártó nem.

Az óriási androidos bázis rendkívül szegmentált, a megkülönböztetés pedig meglehetősen kínkeserves feladat a gyártóknak, az azonban már a média számára is egyre világosabb, hogy a BlackBerry jó lóra tehet a biztonságos és produktív szolgáltatások erősítésére, kiemelésére. Nem beszélve arról, hogy az Androiddal végre teljesen alaptalanná teszi azokat a vádakat, hogy a BlackBerrykre szinte egyáltalán nem érhetők el alkalmazások.

Via Origo.

Múlt hét elején lázban tartotta a fél világot, hogy az Android operációs rendszerben újabb, súlyos sebezhetőséget, sebezhetőségeket fedeztek fel, melyet QuadRooternek nevezett el a felfedező CheckPoint biztonságtechnikai cég. A múlt hétfői BerryBlog-posztban részletesen taglaltam, hogy mi a sebezhetőség jelentősége BlackBerry-szempontból (azt a link lekattintása nélkül is elárulom, hogy kb. zéró). Ettől függetlenül a BlackBerry ahogy korábban arról többször is tanúbizonyságot tett, derekasan foltozgatja a sebezhetőségeket, így tett most az utolsó, még nyitva lévő QuadRooter-sérülékenységgel a cég.

quadrooter-1200.png

A független forrásból származó androidos BlackBerryk (eddig csak a PRIV, de mostantól a DTEK50 is) havonta megkapják a Google által kiadott biztonsági frissítéseket, olykor még a Nexus készülékeknél is gyorsabban, ám ha úgy hozza a sors, hóközi frissítések is megjelenhetnek a készülékekhez. A QuadRooter esetén márpedig úgy hozta a sors, tegnap megjött az utolsó patch a négyből, melyet ezen a héten minden független PRIV és DTEK50 megkap.

Ezt a BlackBerry egy a céges blogra tegnap kirakott blogbejegyzésben jelentette be, ahol egyszersmind leírta, hogy patch ide- patch oda, nincs dokumentált eset arról, hogy BlackBerry-felhasználókat támadott volna a QuadRooter, annál is inkább, mivel mire az egész ügy kirobban, a négy sérülékenységtől három eleve be lett foltozva a havi biztonsági patchekkel, illetve a BlackBerryket amúgy sem lehet rootolni, és egyébként is, a Google Verify Apps nevű biztonsági ellenőrző rutinja (mely a 4.2-es verziótól jelen van az Androidban) amúgy is szűri a QuadRootert.

Ettől függetlenül a patchek időbeni kiadása fontos, az ördög sosem alszik, és ezt a jelek szerint ismét a BlackBerry veszi a lehető legkomolyabban.

Via Inside BlackBerry blog.

Fénykorukat élik a külső akkumulátorok: az okostelefonok, tabletek és egyéb mobil kütyük bár egyre ütősebb vasat, kijelzőket és kamerákat kapnak, akkus üzemidő terén jó ideje nem volt számottevő előrelépés, az eszközök sokszor már az egy teljes napot sem bírnak. A külső utánpótlásra egyre nagyobb a szükség, az igénybevétel egyre nő, legyen szó böngészésről vagy multimédiás tartalmakról - az pedig különösen bosszantó, ha épp egy ritka pokémon befogása közben fogy ki a szufla a készülékből.

Igaz egyszerű kiegészítőről van szó, vásárlás előtt azért érdemes alaposabban körbenézni, hiszen a kétes forrásból származó külső akkuk nem csak gyenge minőségűek lehetnek, de azok gyártói időnként jelentősen vaskosabb kapacitást írnak a dobozra, mint a valós érték. Ezen a területen persze az átlagfelhasználónak az okostelefonokhoz és hasonló eszközökhöz képeset jóval kevésbé egyértelmű, hogy mi számít megbízható márkának és melyik termékeket jobb elkerülni. 

tylte10k03.JPG

A TYLT eszközeivel érdemes közelebbről is megismerkedni, ha az otthoni mobileszköz-parknak kell szintén mobilis plusz energia. A cég többféle kapacitású külső akkut is gyárt, amelyek közül kiemelkedik a TYLT Energi 10K névre hallgató modell - a cég legmasszívabb eszköze tiszteletet parancsoló, 10000 mAh kapacitású. Az akku 24x80x120 milliméterével nem csak a táskában, de akár egy közepesen merész farzsebben is elférhet, 381 grammjával senkiről nem rántja majd le a nadrágot. Az akku formaterve egyszerű, a lekerekített sarkú műanyag tégla közepén egy műanyag csík fut végig a TYLT logójával.

A telep előlapján három hagyományos USB aljzat és egy microUSB csatlakozó található, utóbbival maga telep tölthető. Az eszköz összesen 4,1 ampert tud leadni, két USB porton egyet-egyet, a harmadikon 2,1 ampert produkál, így akár a nagyobb akkuval szerelt táblagépek is gyorsan feltölthetők róla. Az Energi 10K töltöttségét az oldalán lévő öt, kéken világító LED jelzi, amelyeket a mellettük lévő gomb megnyomásával villanthatunk fel. Nem minden eszköz kezd automatikusan töltődni az Energi 10K-hoz csatlakoztatva, ekkor sem kell azonban pánikba esni, ilyenkor a fenti gombot ismét megnyomva indítható el a töltés.

tylte10k01.JPG

A masszív teleppel egy nagyobb, 3000 mAh környéki akkuval szerelt telefon akár háromszor is teljesen feltölthető, a kisebb akkuval szerelt modelleknél pedig ez akár négy-öt alkalom is lehet. Magát az akkut érdemes egy komolyabb, például tabletekhez vagy felső kategóriás eszközökhöz mellékelt adapterrel tölteni, amely legalább két amper leadására képes (hasonló töltő persze a TYLT színeiben is elérhető), ezzel nagyjából hat órára van szükség a teljes feltöltésre. Éjszakára töltőre téve másnap már biztosan teljes töltöttségű akkuval indulhatunk útnak. Azoknak akik nagyban támaszkodnak okostelefonjukra, táblagépükre, esetleg a nap folyamán több készülékkel zsonglőrködnek vagy csak egyszerűen megunták a lemerülő akkumulátorok miatti folytonos aggódást, a masszív TYLT Energi 10K jó stresszoldó befektetés lehet.


A TYLT Energi 10K megvásárolható a BerryBoltban. A töltő árából most augusztus végéig 2000 forint kedvezményt kapsz, ha a vásárlás során a kosárnál beírod a "TYLT" kuponkódot (idézőjelek nélkül).

A BerryBolt Magyarország első és legnagyobb, kifejezetten BlackBerry termékekre szakosodott webáruháza 2011 óta. A BerryBolt és a BerryBlog közös tulajdonosi háttérrel rendelkezik.

süti beállítások módosítása