Bár a BlackBerry Passport kapcsán eddig elég sok részlet napvilágot látott már hivatalos, és nem hivatalos úton, néhány apróság, vagy nem is annyira apróság rejtve maradt az újdonsággal kapcsolatban -- egészen mostanáig. Az N4BB-nek köszönhetően most viszont minden részletében végérvényesen lelepleződött a BlackBestia, innentől kezdve tehát nincs több takargatni való, nincs több titok és talány, íme a Passport (nem hivatalos) paraméterei.
Az eddigiek során talán a leginkább az a nem is annyira mellékes infó hiányzott (számomra legalábbis), hogy mekkora is lesz pontosan a telefon. Nos, most már ezt is tudjuk, a Passport 128 x 90,3 x 9,3 (a kameránál 9,6) milliméteres lesz, a tömege pedig 194 gramm, vagyis kis híján 20 deka. Azaz elfér a zsebben, de nem árt felkötni hozzá a gatyát, szó szerint.
A telefonban a Qualcomm egyik, ha nem a legbikább rendszerchipje lesz beépítve, egy 2,2 GHz-en ketyegő Snapdragon 800 (pontos típusa MSM8974-AA). Akinek a műszaki adatok nem mondanak semmit, azok képzeljék el azt, hogy ez a chip bizonyos szempontból egy átlag asztali számítógéphez hasonlítva is elég combos teljesítményre képes. A rendszerchip mellé 3 GB rendszermemória és 32 GB háttértár dukál (ez bővíthető legfeljebb 64 GB-os microSD-vel).
Jöjjön a kijelző! 1:1-es, vagyis négyzetes képarány, 1440x1440 pixeles felbontás, 453 ppi (pixelsűrűség). Vagyis pengeéles kép, ÉS nem AMOLED-panel! HÁHH! Érdekesség még, hogy egyszerre tíz ponton érzékel a panel, illetve Gorilla Glass üvege lesz (abból is a 3-as verzió), ami azt jelenti, hogy jól ellenáll majd a karcoknak, és biztos látunk majd több olyan netes videót is, amiben elmebetegek mindenféle módszerrel próbálnak kárt tenni az üvegben, remélhetőleg sikertelenül.
Kamera. 13 megapixeles hátlapi, természetesen autofókusszal, rezgéscsillapítással, illetve öttagú, f/2-es fényerejű lencserendszerrel, ötszörös digitális zoommal. Az előlapi kamera 2 megapixeles lesz, vagyis a Passport 100% szelfi-komform.
Csatlakozók terén szűkül a kör az eddigi BB10-es telefonokhoz képest, de csak látszatra. Az egyetlen (adat)csatlakozó a telefonon ugyanis egyszerre USB-s (2.0 és 3.0 egyaránt támogatott) csatoló és töltőcsatlakozó, illetve videokimenet. Utóbbi a DisplayPort-holduvarba tartozó SlimPort szabványt használja, de van hozzá mindenféle átalakító, amivel VGA, DVI és HDMI szabványúvá alakítható a jel.
Energia. Bazi nagy kapacitású akku (3450 mAh), bika töltővel, ami 5 volton 1,3A erősségű áramot pumpál az áramforrásba. Az akkus üzemidő végre nem nevetségesen irreális szintre van megállapítva, hanem a BlackBerry kerek-perec kijelenti, hogy intenzív használat mellett 19 óra aktív üzem plusz 8 óra készenlét sajtolható ki az akkuból (valamikor egy BlackBerry-függőnek is aludnia kell).
Vezeték nélküli kapcsolatok terén lesz itt minden, mi szem-szájnak ingere, beleértve a 4G-t, a legmodernebb (802.11ac) Wi-Fi-t és a Bluetooth 4.0-t. Az érzékelők terén sem lesz éppen szűkölködés, lesz gyorsulásmérő, mágneses iránymeghatározó, giroszkóp, fényérzékelő, illetve valami, amiről fogalmam sincs, mire jó, de ha valaki tudja, ne rejtse véka alá: ez a Time of Flight (ToF) szenzor.
Végül, de nem utolsósorban aki a Passport mellett teszi le a választását, annak muszáj lesz egy nanoSIM-et is beszereznie, mivel a BlackBerry eddigi legnagyobb okostelefonjába már valószínűleg nem fért el a jelenleg általánosan elterjedt microSIM.
Nahát ennyi volt, most már minden részlet ismert a Passport, de legalábbis minden olyan, ami kicsit is érdekes és fontos. Lassan Neked is döntened kellene!
Via N4BB.