Érdekes pletyka látott ma napvilágot az egyik legnagyobb indiai mobil-tech szájton, a PhoneRadar.com -on. A lap meg nem nevezett forrásokra hivatkozva azt állítja, hogy júniusban Indiában is megjelenhet a BlackBerry KEYone, ami többek közt azért érdekes, mert a KEYone-t gyártó TCL a BlackBerryvel kötött megállapodás értelmében nem rendelkezik semmilyen disztribúciós és kereskedelmi joggal az országban. Meg azért is, mert ha a pletykák igazak, az indiai KEYone jobb, de legalábbis más lesz, mint amit a világ más országaiban árulnak.
A PhoneRadar úgy tudja, hogy az indiai KEYone-t a fentiek miatt nem a TCL gyártja, hanem az India mellett Nepálra, Bangladeshre és Srí Lankára licencjogot szerzett Optiemus. A típust ennek megfelelően Indiában is gyártják majd, vélhetően májustól, a forgalmazás pedig június második hetében kezdődhet. Ez a felállás egyébként számomra azt jelenti (már ha igaz az egész), hogy a KEYone-t tényleg a kanadai BlackBerry csapat tervezte, a dizájnt pedig a licencekkel együtt eladták két partnernek is. Ügyes.
Ez még önmagában nem lenne olyan nagy hír, viszont ha minden úgy lesz, ahogy az oldal állítja, az indiai piacon kapható KEYone két pontos is jobb/más lesz, mint az, amelyiket a világ többi részén (vagyis egyebek mellett Magyarországon is) forgalmaznak. Egyrészt a pletykák szerint 3 helyett 4 GB rendszermemóriát tartalmazhat majd, másrészt pedig -- mély levegő, kifúj -- két SIM-et fogad majd egyszerre.
Ez utóbbi képesség nem lenne teljesen egyedülálló, az Indonéziának szánt BlackBerry Aurora szintén dual SIM-es, ez volt egyébként az első ilyen BlackBerry. A KEYone esetében valószínűleg a memóriakártya-bővíthetőség láthatja a kárát a dual SIM-es módnak, hiszen többnyire a microSD kártya helyét foglalja el a második SIM az ilyen telefonoknál.
A PhoneRadar szerint a Indiába szánt KEYone ára 39999 indiai rúpia lesz, ami nagyjából megfelel az eddig ismert nyugati áraknak, vagyis átszámítva olyan 180 ezer forint környékére jönne ki. Azért a hírt egyelőre kezeljétek erősen pletykaszinten, pár héten belül alighanem kiderül, mi igaz belőle.
Via PhoneRadar. Fotó: CrackBerry.